05 března, 2024

Pohon vjezdové brány – jak vybrat nejlepší řešení?

Oplocení

V době, kdy se pohodlí a bezpečnost stávají prioritami, nabývá výběr správného pohonu pro vstupní bránu zvláštní důležitosti. Očekáváme od něj, že se bude sám rychle a hladce otevírat, a to zejména v těch nejhorších povětrnostních podmínkách. Který si koupit, abychom se mohli chlubit a přísahat na něj? Projdeme si různé možnosti.

ObsahPohon brány – nový přítel domu

Kapky deště velikosti hrášku bubnují na střechu auta, deštník jsme ráno zapomněli na komodě v předsíni a osm hodin v práci nás vyčerpalo jako málokdo. A teď musíme jít přímo do lijáku, abychom otevřeli branku a dostali se do teplého domu. Známe to až příliš dobře a život nám takových okamžiků servíruje mnoho. Ale co kdyby stačilo otevřít vchod dálkovým ovladačem a zažít trochu pohody po náročném dni? Právě proto byly vynalezeny pohony garážových vrat.

Automatické motory již nejsou rozmarem bohatých, ale vylepšením domácnosti, které nemusí být drahé a stane se naším přítelem od prvních okamžiků. To vše díky high-tech zařízením a doplňkům, které poskytují pohodlí a bezpečnost pro majitele domů. Fotobuňka zajišťuje, že do brány omylem nenarazíte, a motorizovaná posuvná brána šetří spoustu místa na pozemku. To je teprve začátek. Nejdříve však několik informací.

Nyní si probereme dva hlavní typy vrat. Toto rozlišení bude velmi důležité, protože konstrukce obou typů nás nutí zakoupit specifický pohon.

Vjezdové brány – co potřebujete vědět?

Ploty Eko-Oken včetně branek jsou vyrobeny z hliníku a oceli. Tyto materiály jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, biologickým činitelům a většině mechanických poškození typických pro každodenní život. To je nutnost, pokud mají vydržet dlouholetý déšť a mráz a zároveň se díky svým pohonům otevírat na zavolání. Univerzální, elegantní design a množství vzorů umožňují přizpůsobit rozpěry vašemu vkusu.


Typy vrat

Výběr pohonů závisí na typu vjezdové brány. Naše vjezdová brána je:

To, pro který druh se rozhodnete, závisí především na tvaru pozemku a umístění domu na něm, ale také na architektonickém stylu, který upřednostňujete. Podívejme se na typy vjezdových bran, to je první určující faktor, který pohon si pořídit.
Posuvná brána

Posuvná brána se při otevírání pohybuje do strany. Pohybuje se po kolejích a schovává se za plotem.

To je skvělé řešení pro majitele krátkých pozemků, protože:

Je také vynikající volbou všude tam, kde může být větrno. Klasickou křídlovou bránu může otevřít silný poryv větru, zatímco posuvná brána je před ním v bezpečí.


Dvoukřídlá brána

Dvoukřídlá brána, jinak známá jako křídlová brána, se skládá ze dvou pohyblivých křídel. Každé z nich lze otevírat současně nebo nezávisle na sobě. Křídla jsou upevněna na pantech.

Dvoukřídlé modely fungují dobře na dlouhých a plochých příjezdových cestách. S takovou bránou:

Pohon vjezdové brány

Už víme, že se musíme v obchodě zeptat na výrobek pro určitý typ brány, například pohon posuvné brány, abychom získali výrobek se správným tvarem a výkonem. Podívejme se blíže na to, jaké další vlastnosti brány a příjezdové cesty je třeba zohlednit.


Pohon pro posuvnou bránu

Posuvná vstupní brána "mizí" za plotem. Než se vydáme k distributorovi a objednáme si bránu, musíme přesně změřit šířku plotu a brány, aby otevírání a zavírání bylo plynulé. Koneckonců pohon pro posuvnou bránu je investice, která stojí od několika stovek až po několik tisíc zlotých.

Pokud jde o samotný pohon, je třeba myslet na to:


Pohon pro dvoukřídlou bránu

Před nákupem pohonu pro dvoukřídlé brány je třeba je také změřit. Stejně jako u "posuvky" musíme mít na paměti, z jakého materiálu je brána vyrobena.

Jaké informace si musíme připravit před návštěvou distributora, abychom si mohli vybrat pohon, který vyhovuje našim potřebám?Výběr pohonu

O přiřazení motoru ke vratům už něco víme a základní informace si můžeme zapsat ještě před návštěvou showroomu. Nyní je čas na předposlední krok, výběr pohonů s ohledem na zdroj energie.


Typy pohonů podle napájení

Pokud se podíváme na zdroj energie, můžeme si vybrat ze tří možností a záleží na tom, zda jste šetrní k životnímu prostředí a zda je v blízkosti brány elektrická zásuvka. Pojďme se na ně krátce podívat.

Napájení z elektrické sítě: běžně používané. Umožňují ušetřit na začátku, při nákupu, protože jsou obecně nejlevnější.

Solární napájení: je šetrné k životnímu prostředí, při používání nevznikají další náklady a umožňuje o něco větší energetickou nezávislost. Systém Somfy se solárním pohonem ukazuje, že je to opravdu snadné. Mohou být dražší.

Hybridní pohon: využívají kombinaci různých zdrojů energie. Poskytují tak ještě větší klid pro uživatele.


Výhody a nevýhody různých typů pohonů

Který operátor pro nás bude z hlediska napájení ideální? Automatizace vstupních bran jakéhokoli typu má své silné a slabé stránky.

Příslušenství pro brány a pohony

O snímačích překážek jsme již hovořili, ale to je jen příklad, protože příslušenství pro brány a pohony je rozsáhlé téma. Prodejce je schopen nám představit nejméně desítku různých možností, z nichž každá nám poskytne dodatečnou bezpečnost a pohodlí. Před návštěvou showroomu se vyplatí udělat si určitý, byť stručný průzkum, jak jsme to udělali níže. Co můžeme díky doplňkům získat?

Automatické senzory: reagují na přítomnost vozidla nebo chodců a automaticky otevírají nebo zavírají brány. Žádné nepozorné dítě, pes senior nebo kurýr doručující oblečení se v bráně nezasekne.

Inteligentní automatiká: pohony lze integrovat se systémy inteligentní domácnosti. Ty umožňují dálkové ovládání, programování scénářů otevírání, integraci s ovládáním vrat nebo rolet a monitorování výrobků. Příklad? Bránu nastavíme tak, aby se otevřela v 7:30, když odcházíme do práce, a zavřela se kolem 8:00, když jsme si jisti, že už jsme vyrazili do kanceláře, přestože jsme na budíku v telefonu několikrát nastavili odložení budíku.

Akumulátory: motory mají v tomto případě vestavěnou záložní baterii, která umožňuje fungování vrat v případě výpadku proudu, např. když se zimní vichřice rozhodne zničit elektrické vedení.

Signální světla: jsou volitelné pro brány, ale lze je zakoupit kdykoli. Moderní světla nám nejen "napoví", že je lepší se k zavírajícímu se křídlu nepřibližovat, ale svým designem také zatraktivní příjezdovou cestu.

Údržba pohonu a brány před zimou

Možná jsme tento bod nepředpokládali, ale než si uvědomíme, že příjezdová cesta a brána potřebují pravidelnou údržbu a prostor kolem nich potřebuje pravidelné odklízení a zametání sněhu.

Pohony bran jsou investicí na dlouhá léta, a proto se vyplatí zajistit, aby tuto vizi nepoškodily nečistoty nebo koroze. Naštěstí jsou však údržbářské práce malým nákladem. Podívejme se, co říká náš stručný průvodce.


Péče o bránu

Aby pohon fungoval příkladně, je třeba se nejprve postarat o vrata. Co je třeba udělat, aby se dokonale otevírala a zavírala?
Pečujte o svůj pohon

Motor vyžaduje trochu více péče než samotná brána, ale jedná se o jednoduché a krátké kroky.Pohon, který vás přenese do 21. století

Po přečtení už víme, že s motorem je život opravdu jednodušší. Je to osobní lokaj našich vozů, který nám pomáhá překonat těžká rána a vítá hosty na narozeninové oslavě ještě dříve, než překročí práh domu. Neměli bychom také zapomínat na výběr renomovaného výrobce. Takového, který vytváří kvalitní pohony a pečlivě vybírá komponenty pro pohon. Přejeme vám plodný proces objednávání!

Sdílejte

Podívejte se také na

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Naše webové stránky používají internetové značky, jako jsou soubory cookie, ke shromažďování a zpracování osobních údajů za účelem personalizace obsahu a reklamy a analýzy návštěvnosti webových stránek, aplikací a internetu. Soubory cookie jsou IT data uložená v souborech a uložená ve vašem koncovém zařízení (tj. počítači, tabletu, smartphone atd.), která webový prohlížeč odešle serveru pokaždé, když z tohoto zařízení navštívíte webové stránky na internetu. Informace o zpracování Vašich osobních údajů