11 prosince, 2023

Jak vyzdobit svůj domov na Vánoce?

Okna


ObsahJak vyzdobit domov na Vánoce tak, aby jeho atmosféra přispívala k odpočinku a přinesla nám hřejivou rodinnou atmosféru, po které toužíme po celý rok? Můžeme si na Vánoce vyzdobit vchod do domu, můžeme si na Vánoce speciálně vyzdobit balkon a můžeme si na Vánoce vyzdobit i zahradu, ale efekt je vždy dán naším úsilím uvnitř. Prvním krokem je vyzdobit vánočními girlandami vnější část domu. Pak přejdeme dovnitř: stůl, vánoční stromek, sváteční barvy. Mimochodem, dbejme na ekologii a peněženku. Jak to všechno skloubit?Neobvyklé vánoční ozdoby v šesti oblíbených stylech

Máme svůj vlastní styl oblékání a zdobení interiérů. Stojí za to přemýšlet o sezónních dekoracích i tímto způsobem. Vánoční výzdoba, která je v souladu s námi i mezi sebou, zapůsobí na hosty a všichni se budou cítit příjemněji. 

Při tvorbě vánočních dekorací můžeme vycházet ze stylu:

Jak si vyzdobit domov na základě každé z těchto možností?


Tradiční vánoční dekorace

Dřevěné vánoční ozdoby a jednoduchost, drobné vánoční ozdoby a betlémské hvězdy – to vše je doménou tradice. Rozhodněte se pro červenou a zelenou barvu s nádechem zlaté a vykouzlete si doma sváteční náladu, kterou si pamatujeme z dětství. 

Dobře zde funguje kostkovaný vzor a z látek mušelín, len nebo brokát. 

Okno můžeme vánočně vyzdobit pomocí jedlových větviček a šišek. Stejné materiály můžeme použít k výzdobě schodišťových zábradlí, stínidel lamp a stolů. Skvěle je doplní velké stuhy a mašle. Vánoční atmosféru krbu dokážeme navodit ponožkami ve verzi XL.


Duch nadcházejících Vánoc

Pokud dáváte přednost loftovému nebo glamour stylu, pořiďte si výrazné vánoční dekorace v moderním duchu. Použijte černou a bílou barvu a geometrické vzory. Zde se počítá s umírněností a jednoduchostí, takže se nenechte unést. 

Zdůrazněte mrazivý charakter zimy za oknem pomocí průhledného skla a plastu a studeného bílého světla. 

Vázy, do kterých lze umístit světla, jsou ideální. Pro zútulnění prostoru si pořiďte osvětlené jednoduché sochy ve tvaru hvězd a vánočních stromků a neonové nápisy: ho, ho, ho. Na stůl postavte stříbrnou mísu s hromádkou jednoduchých jednobarevných cetek.
Rustikální idyla

Slow life, ekologie a idylická atmosféra interiéru jsou charakteristickými znaky rustikálního životního stylu. Zařídit si domov tímto způsobem je snadné. Hlavní roli hraje dřevo se svým jedinečným kouzlem. Ruku v ruce s ním jdou přírodní tkaniny, například bavlna. Vzhled dotváří proutí a juta. 

Měkkost a hřejivost dodávají tlumené odstíny béžové, hnědé a tlumené zelené. Důležité je, aby byly bez vzorů. Dobře budou vypadat drobné vánoční ozdoby, kovové ozdoby a dekorace do obývacího pokoje, které ho zaplní, ale nezaneřádí.

Dřevěné bedny lze použít k uskladnění zásob jablek, citrusových plodů nebo palivového dřeva. Můžete je také vystlat dekami a použít jako dočasný domov pro psy a kočky. Do proutěného koše vložte vánoční stromek. Květináč stromku schováme do jutového pytle. 

Svítidla by měla mít teplý bílý odstín. Vyvěste betlémské hvězdy, na stoly rozsypte šišky, žaludy a ořechy. Vánoční atmosféra zaručena.


Luxusní vánoční výzdoba domova

Pokud chcete dosáhnout wow efektu, je nutné zvolit luxusní vánoční dekorace. Základem bude lahvově zelená, tmavě modrá a vínová, se spoustou zlata a stříbra. 

Zde použijeme těžké nebo třpytivé materiály a textury, jako je samet, brokát a hedvábí.

Vánoční výzdobu tohoto typu bytu můžeme vidět v amerických filmech. Spousta jisker, spousta girland a věnců a obrovské, živé vánoční stromky. Jedná se o vánoční ozdoby do luxusní domácnosti. 

Krb na svátky můžeme ozdobit pomocí různě tvarovaných zrcadel. Zavěšení vánočních ozdob pomocí průhledných prázdných cetek zde bude perfektní.


Skandinávie u nás doma

Tento bělený, andělský, lehce melancholický styl odkazuje na rustikální styl, ale je lehčí a zářivější. Skandinávské vánoční dekorace pro domácnost jsou bílé, šedé a pastelové. 

Užitečné jsou přírodní svíčky, ale také lampy a lucerny ve velkém množství, nutně v teplé bílé barvě. Dekorace by měly být minimalistické, jednoduché a tvarově čisté. 

Přidejte prvky, které jsou přírodní, ale nejsou zcela zřejmé, například větve eukalyptu. Dobrým nápadem, jak vyzdobit svůj domov, by bylo umístit dřevěného koně kolem krbu nebo vánočního stromku nebo zavěsit papírové hvězdy do okna. Zdobení vánočního stromku na Vánoce bude mimořádně snadné; důležitý je minimalismus a neutralita. 


Nostalgické kouzlo vintage stylu

Toto je rozhodně „nejpohodlnější" styl v tomto seznamu. Chcete-li vykouzlit staromódní dekorace ve vintage stylu, vyplatí se navštívit půdu u prarodičů nebo si prohlédnout místní webové stránky prodávající věci z druhé ruky.

K dispozici budou jak živé, výrazné barvy, tak tlumené, zašlé odstíny nebo pastely. Nejdůležitější je, aby produkty vypadaly lehce opotřebovaně a mimo tuto dobu.

Pokoj můžeme na Vánoce vyzdobit barevnými světýlky vydávajícími se za svíčky a skleněnými koulemi s efektními tvary, jako jsou houby, astronauti nebo psi. I zde budeme propašovat retro Mikuláše s vatovými vousy a řetězy na vánoční stromeček z barevných papírových koleček, jejichž pouhé zhotovení nás vrátí do základní školy.

Spousta vánočních barev

Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit svůj domov na svátky. Dobrý nápad, jak v tomto kreativním chaosu zachovat konzistenci, je držet se jedné nebo dvou barev.


Červená a zelená klasika

První pravidlo vytváření vánočních ozdob: červená a zelená vždy fungují. Kombinace těchto dvou barev byla zpopularizována ve středověku, kdy byly kostely vyzdobeny v těchto barvách. Přestože existuje několik teorií, říkáme, že tato barviva byla snadněji dostupná než jiná. Tato opozice byla také symbolicky použita ke zdůraznění okamžiku přechodu do zimy, který připadal na období Vánoc. Následující éry tento význam využívaly.

Dnes by nám návrháři ukázali barevné kolo a ukázali, že červená a zelená se dokonale doplňují. V posledních desetiletích byla kampaň Coca-Cola nápomocná při popularizaci těchto barev jako vlajkových lodí vánočních barev. Takže vánoční výzdobu domácnosti takto ošetřujeme standardně díky syceným nápojům.


Sněhově bílá

Spojujeme si ji se zimou, ale ani v teplých zemích si nikdo neumí představit vánoční výzdobu bez bílé. Představuje čistotu, duchovnost, mír a vykoupení, se kterými křesťanství spojuje období svátků. Vnáší do interiéru klid, pohodu a slavnostní charakter.

Okna obývacího pokoje můžeme vyzdobit bílými peříčky a papírovými prolamovanými výřezy. Kuchyňské okno můžeme ozdobit umělým sněhem


Třpytivé zlato

Význam zlata mezi dary tří králů odkazuje na královskou moc v kombinaci s mocí kněžskou a soudní. Kombinace těchto tří darů měla symbolizovat zrození absolutního vládce. Obklopeni zlatem cítíme, že se děje něco mimořádného. 

Dekorace obývacího pokoje ve zlatých tónech jsou obzvláště reprezentativní. Můžeme ji využít na maximum a obléknout do zlaté barvy vánoční stromek nebo se rozhodnout pro drobné vánoční ozdoby, jako jsou svíčky, svazky jmelí a girlandy v této jedinečné barvě. Minimalistická verze je vhodná pro jakýkoli vánoční vzhled.
Mrazivě modrá

Ježíš, který je pro křesťany ústřední postavou Vánoc, je synem Marie. A ta bývá zobrazována v modrých a granátových barvách. V minulosti byl ultramarin také nejhůře dostupným a nejdražším barvivem. 

Využijte těchto asociací a ozdobte svůj vánoční stromek modrou barvou, použijte modré ozdoby na vánoční stromek, girlandy nebo doplňte svou sbírku polštářů na pohovku o modré povlaky. Modré barvy jsou vždy skvělým nápadem pro elegantní vánoční dekorace.Vánoční stromek, srdce svátečního domova

Jak ozdobit vánoční stromek tak, aby potěšil nás i naše hosty a po pár dnech nespadl? Tohle je skutečné umění! Krásné vánoční ozdoby jsou jen začátek.
Živý vánoční stromek je vždy v módě 

Vůně pryskyřice, svěží zeleň, jemně pichlavé jehličí... Nic se nevyrovná skutečnému vánočnímu stromku! Úkolem bude připravit ho tak, aby vydržel alespoň do svátku Zjevení Páně a aby výzdoba byla co nejvýraznější. Podívejme se, jak na to. 


Alternativní vánoční stromek bude lékem na vánoční vyhoření

Pokud se už léta spoléháme na to samé v podobě vánočního stromečku, můžeme se cítit unavení. Pojďme tedy letos ozdobit svůj domov úplně jinak. Zdobení vánočního stolu je docela výzva

Ačkoli můžeme vánoční stůl zdobit mnoha způsoby, existuje několik položek, které se určitě objeví u každé štědrovečerní večeře. Výzvou je sladit tyto předměty tak, aby byly funkční.


Vánoce bez odpadu

Jak si vyzdobit domov na Vánoce, aniž byste zatěžovali planetu nebo běhali po obchodech? Existuje několik způsobů, jak vykouzlit neobvyklé vánoční dekorace z věcí, které už doma máme. 


Vánoce z přírody

Přírodní ozdoby jsou bezpečné a zdravé a po oslavách je můžeme použít následující rok nebo je darovat lesu.
Recyklované Vánoce

Stojí za to, abychom si dům vyzdobili sami. Můžeme se ohánět hesly typu: vyzdobte dům, vyzdobte zahradu, vyzdobte balkon a sledovat, jak se naše děti předhánějí v kreativitě. Nejlépe s naším vedením a pomocí pro inspiraci. I jen několik dobře naplánovaných minut strávených s dítětem při kreativní hře vykouzlí jedinečné a k planetě šetrné dekorace.Bezpečná záře vánočního ohně

Co si přejeme, když se blíží Vánoce? Klid a čas pro rodinu. Jakmile pozvete své blízké, zbývá zajistit bezpečnost vaši i vašich hostů. Ty mohou být různé. 

Vánoční svíčky vypadají kouzelně. Otevřený oheň se však může vymknout kontrole, i když si myslíme, že je dobře chráněn. Proto je dobré ho nahradit umělými světýlky: někdy předstírají přírodní oheň a jindy se třpytí všemi barvami duhy a blikají v bláznivých vzorech.

Nenechávejte hořící svíčky bez dozoru, zamezte těsnému kontaktu s hořlavými materiály a umístěte je mimo dosah dětí a domácích zvířat. Zapálené svíčky také nenechávejte v průvanu a nechoďte s nimi v ruce. 

Pálení nekvalitních vonných svíček může zhoršit naše zdraví. Krátkodobě ovlivní stav krku a způsobí migrénu, dlouhodobě může přispět ke vzniku rakoviny. Proto bychom měli místo parafínu volit sójové nebo řepkové vosky.

Vánoce jsou časem inspirace, bilancování a příprav na příchod nového roku. Budeme potřebovat atmosférické zázemí, abychom zajistili, že rodinná setkání budou probíhat v vřelé atmosféře. Společně jsme prošli mnoha dekorativními možnostmi a doufáme, že nyní má každý z nás plán, jak svůj domov na Vánoce vyzdobit.

Všem čtenářům tohoto článku přejeme radostné a klidné prožití svátků a mnoho splněných přání.

Sdílejte

Podívejte se také na

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Naše webové stránky používají internetové značky, jako jsou soubory cookie, ke shromažďování a zpracování osobních údajů za účelem personalizace obsahu a reklamy a analýzy návštěvnosti webových stránek, aplikací a internetu. Soubory cookie jsou IT data uložená v souborech a uložená ve vašem koncovém zařízení (tj. počítači, tabletu, smartphone atd.), která webový prohlížeč odešle serveru pokaždé, když z tohoto zařízení navštívíte webové stránky na internetu. Informace o zpracování Vašich osobních údajů