23 dubna, 2024

Dostupnost bez kompromisů. Magnetický práh

Dveře


Navzdory honbě za moderností pamatujeme v Eko-Oknech i na ty, kteří se spěchem moderního světa drží krok obtížněji. Pro seniory, osoby se zdravotním postižením a rodiče malých dětí bude náš bezbariérový práh záchranou.


Jedná se o řešení pro otevíravé a otevíravě-sklopné dveře, které lze namontovat prakticky na jakýkoli typ vchodových a balkonových dveří. Hodí se k výrobkům z PVC a hliníku. 


Mechanismus odstraňování bariér

Magnetický práh, známý také jako zcela bezbariérový, se skládá z magnetických těsnění umístěných v malých kanálech. Ty interagují s magnetickými pásky namontovanými ve spodní části křídla.

– Když se dveře zavřou, pásky přitáhnou těsnění a uzavřou mezeru mezi křídlem a prahem. Naopak při otevírání se těsnění vrátí zpět na své místo – vysvětluje, jak to funguje Michał Obrusnik, produktový manažer pro hliník ve společnosti Eko-Okna.

Toto řešení funguje všude tam, kde se chceme zbavit překážek v průchodu.


Každý prostor pro každého. Jednoduše

Nemocní, zranění, starší lidé a osoby s pohybovým postižením jsou jen některé ze skupin, kterým nulový práh umožní využívat prostor bez dalšího stresu a fyzické námahy. Tento výrobek doporučujeme zejména pro nemocnice, ordinace praktických lékařů a domovy důchodců. Po instalaci magnetického prahu nenarazí žádný invalidní vozík ani pojízdné lůžko na překážku ani při cestě na vyšetření.

– Zcela bezbariérový práh se důmyslně používá u terasových dveří v hotelech a restauracích. Vozíčkáři se tak nemusí vzdát oběda venku a rodiče dětí, které rády poznávají přírodu, se nemusí obávat o bezpečnost svých dětí při společném výletu do města. – Przemysław Bieda, obchodní ředitel společnosti Eko-Okna pro Polsko, si toto řešení pochvaluje.

Stavebníci stále častěji volí magnetické prahy pro domy a byty. Trocha pohodlí v životě přijde vhod každému, a to i doma. Zejména pokud mají členové domácnosti problémy s pohybem a raději se vyhýbají zakopávání.


Dlouhodobý výkon a teplo

Tento výrobek je mimořádně všestranný a zvyšuje uživatelský komfort na dosud nevídanou úroveň, ale tím jeho výhody nekončí. Magnetický práh totiž nebude stavitele obtěžovat opravami nebo výměnami po velmi mnoho let. 

Výrobce deklaruje, že se práh během provozu neopotřebuje. O tepelné parametry se stará dvojité těsnění. 

Tento výrobek je vhodný pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře bez ohledu na to, zda se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci.

Podrobné informace o výrobku a jeho variantách získáte na obchodním oddělení. Pro podrobnosti o nabídce se obraťte na svého obchodního prodejce.

Sdílejte

Podívejte se také na

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Naše webové stránky používají internetové značky, jako jsou soubory cookie, ke shromažďování a zpracování osobních údajů za účelem personalizace obsahu a reklamy a analýzy návštěvnosti webových stránek, aplikací a internetu. Soubory cookie jsou IT data uložená v souborech a uložená ve vašem koncovém zařízení (tj. počítači, tabletu, smartphone atd.), která webový prohlížeč odešle serveru pokaždé, když z tohoto zařízení navštívíte webové stránky na internetu. Informace o zpracování Vašich osobních údajů